18 elementen en Sjabloon:Personen uit de Pali-canon: verschil tussen pagina's
(Verschil tussen pagina's)
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
(Nieuwe pagina aangemaakt met '{{opsommingen}} ==De 18 elementen== De '''18 elementen (Dhãtu)''' zijn: * het oogelement * het oorelement * het neuselement * het tongelement * het lichaamselement * het zichtbare-vormelement * het geluidselement * het geurelement * het smaakelement * het tastbare-objectelement * het oogbewustzijnselement * het oorbewustzijnselement * het neusbewustzijnselement * het tongbewustzijnselement * het lichaamsbewustzijnselement * het geesteselement * het mentale-...') |
(Nieuwe pagina aangemaakt met '{{#seo: |title=De belangrijkste Leerlingen van Boeddha |titlemode=append |keywords=Boeddha, leerlingen, Pali-canon, soetra, soetras, soetra's, sutta, suttas, boeddhisme, boeddha, boeddhistisch, Dharma, Gautama, boeddhist, waarheden, sutta, meditatie, inzicht, Ivar Mol, Dharma-Lotus, mindfulness, India, Nepal |description=Uitgebreide uitleg over de pali-canon en de soetra's. }} {{Sjabloon:Poster meditatie}} {| cellpadding="2" class="floatright" style="borde...') |
||
Regel 1: | Regel 1: | ||
{{ | {{#seo: | ||
== | |title=De belangrijkste Leerlingen van Boeddha | ||
|titlemode=append | |||
|keywords=Boeddha, leerlingen, Pali-canon, soetra, soetras, soetra's, sutta, suttas, boeddhisme, boeddha, boeddhistisch, Dharma, Gautama, boeddhist, waarheden, sutta, meditatie, inzicht, Ivar Mol, Dharma-Lotus, mindfulness, India, Nepal | |||
|description=Uitgebreide uitleg over de pali-canon en de soetra's. | |||
}} | |||
{{Sjabloon:Poster meditatie}} | |||
{| cellpadding="2" class="floatright" style="border: 1px solid #336699; background-color: #fcfbef; padding: 4px; font-size: 90%; margin: 0.5em 0 1.3em 1.4em;" | |||
! style="background-color: #ff9933; text-align: center;" |'''Categorie indeling''' | |||
|- | |||
|[[:Categorie:Dharma-Lotus Wiki|Home]] | |||
|- | |||
|[[:Categorie: Boeddhisme|Boeddhisme]] | |||
|- | |||
|[[:Categorie:Personen uit de Pali-canon|'''Personen uit de Pali-canon''']] | |||
|- | |||
| style="background-color: #ff9933; text-align: center;" |'''Personen uit de pali canon''' | |||
|- | |||
| [[File:011 The Buddha preaches the Vessantara Jataka to the Sangha and his Family (9270905713).jpg|200px|middle|Sangha]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #ff9933; text-align: center;" | '''Arhats''' | |||
|- | |||
|[[Arhats]] | |||
|- | |||
|[[Ananda]] | |||
|- | |||
[[ | |[[Anuruddha]] | ||
|- | |||
|[[Assaji]] | |||
|- | |||
|[[Khema]] | |||
|- | |||
|[[Maha Moggallana]] | |||
|- | |||
|[[Mahā Kassapa]] | |||
|- | |||
|[[Pajāpatī Gotamī]] | |||
|- | |||
|[[Purna]] | |||
|- | |||
|[[Rahula]] | |||
|- | |||
|[[Subhūti]] | |||
|- | |||
|[[Sāriputta]] | |||
|- | |||
|[[Uppalavanna]] | |||
|- | |||
|[[Upâli]] | |||
|- | |||
|[[Yasodhara]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #ff9933; text-align: center;" | '''Overigen''' | |||
|- | |||
|[[Alara Kalama]] | |||
|- | |||
|[[Ambapali]] | |||
|- | |||
|[[Aṅgulimāla]] | |||
|- | |||
|[[Bimbisara]] | |||
|- | |||
|[[Devadatta]] | |||
|- | |||
|[[Pasenadi]] | |||
|- | |||
! style="background-color: #ff9933; text-align: center;" | [[Bestand:Dharma Wheel.svg|30px|middle|Dhamma wiel]] | |||
|}<noinclude> | |||
</noinclude> |
Versie van 18 nov 2022 05:05
Categorie indeling |
---|
Home |
Boeddhisme |
Personen uit de Pali-canon |
Personen uit de pali canon |
Arhats |
Arhats |
Ananda |
Anuruddha |
Assaji |
Khema |
Maha Moggallana |
Mahā Kassapa |
Pajāpatī Gotamī |
Purna |
Rahula |
Subhūti |
Sāriputta |
Uppalavanna |
Upâli |
Yasodhara |
Overigen |
Alara Kalama |
Ambapali |
Aṅgulimāla |
Bimbisara |
Devadatta |
Pasenadi |